top of page

כוכב רומני- ארמונות ערים כפרים ונופים מרהיבים

23-29/7 שלישי-שני שבעה ימים שישה לילות חצי פנסיון.

יופיה של רומניה עם הארמונות הגדולים, ההרים הגבוהים והכפרים הקטונים כולל בוקרשט, ארמון המלוכה הגדול קורטאה דומנאסקה הרי הקרפטים, פויאנה ברשוב, סינאיה, עמק פראחובה, מצודת רשנוב , בניין האופרה הפארק לזכר יצחק רבין, ועוד המון אתרים ונופים מדהימים.

מחיר מיוחד לחברי מועדון :

מחיר מוזל רק 999€ לאדם בחדר זוגי ניתן לחלק עד 5 תשלומים ללא ריבית


כוכבי הטיול: בוקרשט, עמק פרחובה המרהיב, מכרות המלח של סלאניק, בושטיין, בראשוב, פרז'מר, סינאיה, מצודת בראן, דמבוביצ'וארה

 

יום 1 - ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לבוקרשט, בירת רומניה. נעלה על האוטובוס שימתין לנו וניסע אל העיר ההיסטורית טרגובישטה, שהייתה בעבר בירתה של רומניה שם נחוש את האווירה המסתורית השזורה בנופים המזכירים את ימי הביניים. הביקור שלנו יתחיל בארמון המלוכה הישן, קורטאה דומנאסקה, מבנה מרשים מהמאה ה-15 שמספר את סיפורה של האימפריה הרומנית. נסייר בחדרי הארמון ובגנים המטופחים ונדמיין את החיים של מלכי העבר שצעדו באותם מסדרונות. נמשיך אל מגדל הצופים צ'ינדיה, שניצב גאה מעל העיר. אלו שבינינו שלא יתעצלו ויטפסו אל המגדל יזכו לחזות בנוף פנורמי מרהיב של טרגובישטה והנוף הפסטורלי שמסביבה. בתום הביקור נמשיך לפויאנה ברשוב, עיירת נופש הררית שוקקת חיים. בדרכינו, נעצור בעמק פראחובה כדי לספוג את הנופים המרהיבים של הרי הקרפטים. האוויר ההררי הצלול והמראות עוצרים את הנשימה. נגיע למלוננו שבפויאנה ברשוב לארוחת ערב ולינה.


יום 2 - לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בהרפתקה הרומנית שלנו ונצא לחקור כמה מהאתרים הבולטים באזור. הנקודה הראשונה במסלול היא מצודת רשנוב, מבצר מרשים מהמאה ה-13 שניצב בגאון על גבעה מעל העיירה רשנוב. בעודנו מטיילים בין החומות העתיקות, ונהנים מהנוף המרהיב הנשקף מהמצודה, נשמע על ההיסטוריה המרתקת של המקום ותפקידו בהגנה על האזור מפני פולשים. הבאה בתור היא מצודת בראן שנחשבת למצודה המפורסמת ביותר ברומניה בזכות הקשר שלה לדמותו של דרקולה. למרות שהקשר בין ולאד צ'פש לבין המצודה אינו ודאי, האווירה המסתורית והארכיטקטורה הגותית בהחלט מעוררות את הדמיון והביקור במצודה מאפשר לנו לצלול אל תוך האגדות והמיתוס סביב הרוזן דרקולה. נמשיך בנסיעה אל הכפר מואצ'ו דה סוס, כפר מסורתי ציורי השוכן בלב הרי הקרפטים. נטייל בכפר המוקף בבתים כפריים צבעוניים, אנשים מקומיים לבביים ונופים פסטורליים. נראה את הכנסייה העתיקה ונתרשם מאורח החיים המסורתי שנשמר כאן לאורך מאות שנים. בתום הביקור נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.


יום 3 - הבוקר השלישי של המסע שלנו יוקדש לעיירה סינאיה, המכונה "הפנינה של הקרפטים". העיירה, שהוקמה סביב מנזר סינאיה מהמאה ה-17, מציעה שילוב מושלם של היסטוריה, ארכיטקטורה ונופים עוצרי נשימה. נבקר בארמון פלש, אחד הארמונות המפורסמים והמרשימים ביותר ברומניה. הארמון, ששימש כמעון הקיץ של בית המלוכה הרומני, מרהיב ביופיו עם שילוב של סגנונות ארכיטקטוניים שונים וגנים מטופחים. הסיור בארמון יחשוף בפנינו את ההדר והפאר של החיים המלכותיים במאה ה-19. בתום הביקור נצא לסיור רגלי בעיר היפה ולאחר מכן ניסע לעיירה אזוגה, הידועה בזכות מסורת ייצור היין העשירה שלה. נבקר בכנסיית אזוגה עם הארכיטקטורה המרשימה והפרסקאות היפהפיות של הכנסייה מהמאה ה-19 ונצא לסיור רגלי במרכז העיירה וברחובות הציוריים. נתרשם מהבתים המסורתיים והאווירה הייחודית של אזוגה שם גם יינתן קצת זמן חופשי כדי ליהנות מהחנויות והגלריות המקומיות. נעצור בסופר מרקט שם תוכלו לרכוש מוצרים לקראת הפיקניק שנערוך בטבע ומשם נמשיך אל שמורת הטבע דמבוביצה המציעה נופים עוצרי נשימה של ההרים, הקניונים והיערות. נתמקם לפיקניק בשמורה, ונהנה מארוחה משותפת בחיק הטבע נמשיך חזרה למלוננו שבפויאנה לארוחת ערב ולינה.


יום 4 - עם בוקר חדש, נצא לכיוון העיר סיביו, מרכז תרבותי והיסטורי מרתק בטרנסילבניה. נתרשם מהארכיטקטורה הייחודית, הכיכרות הציוריות והאווירה הקסומה. נתחיל את הסיור בכיכר הוברה מארה, הכיכר הראשית של העיר העתיקה המוקפת מבנים היסטוריים מרשימים, כולל מגדל המועצה מהמאה ה-13, שממנו נשקף נוף פנורמי מרהיב על העיר. נשוטט בין בתי הקפה, החנויות והגלריות המקיפות את הכיכר ונרגיש את הקצב השלו של החיים המקומיים. נמשיך לכיכר קטנה ואינטימית יותר עם גשר הסתרים המפורסם שעל פי האגדה היה מקום מפגש לסוחרים ולרכלני העיר בעבר ומכאן קיבל את שמו הייחודי. נחצה את הגשר ונרגיש את ההיסטוריה המתעוררת לחיים סביבנו ולאחר מכן נגיע לביקור בכנסיית אוורטה פרספטרה, אחת מהכנסיות הגותיות המרשימות ביותר ברומניה. נטפס אל המגדל לתצפית פנורמית עוצרת נשימה על סיביו והרי הקרפטים שמסביב. את היום המהנה נסיים בטיול נינוח לאורך החומות העתיקות של העיר ותוך כדי הליכה, נחוש את קסמה הייחודי של סיביו וההיסטוריה העשירה שלה. נשוב למלוננו שבפויאנה לארוחת ערב ולינה.


יום 5 - הבוקר נצא למסע אל העבר עם ביקור בכנסיית המבוצרת של פרז'מר אחת מהכנסיות המבוצרות הייחודיות והמרשימות ביותר בטרנסילבניה. הכנסייה, הנמנית על אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו, נבנתה במאה ה-13 על ידי מתיישבים סקסונים ומדגימה את האדריכלות הדפנסיבית המאפיינת את האזור. בעודנו מסיירים בכנסייה, כדאי לשים לב למערכת המסועפת של חדרים וחצרות המקיפה אותה. הכנסייה שימשה הן כמקום תפילה והן כמקום מחסה לתושבים בעתות סכנה. נסיים בתצפית מהמרפסת, המשקיפה על נוף המישורים והיערות שמסביב ונמשיך לעיר ברשוב, מרכז תרבותי ותיירותי שוקק. נתחיל את הסיור בכיכר הכנסייה השחורה, הלב של העיר העתיקה. נצפה על הכנסייה הגותית המפורסמת, המכונה הכנסייה השחורה בשל השריפה שהשחירה את קירותיה במאה ה-17 ונמשיך בסיור לאורך רחוב הרפובליקה, הרחוב הראשי המלא בבניינים היסטוריים, חנויות, מסעדות ונקודות עניין תיירותיות. נעצור בבניין האופרה, תיאטרון דראמטיק סיקא אלכסנדרסקו מהמאה ה-19 ונשוטט בסמטאות הקסומות שמתפצלות מהרחוב הראשי. בתום הסיור נבקר בפארק יצחק רבין ומשם ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה לאחר יום מרתק של המורשת העשירה של הסקסונים, נשוב למלוננו שבפויאנה לארוחת ערב ולינה.


יום 6 - ניפרד מפויאנה ברשוב וניסע לבוקרשט, בירת רומניה. נגיע לעיר התוססת ונתחיל את הסיור בתצפית על ארמון הפרלמנט, אחד המבנים הגדולים בעולם, עדות מרשימה לסגנון ארכיטקטוני הניאו-קלאסי עם נגיעות קומוניסטיות. נמשיך אל כיכר המהפכה, אתר בעל חשיבות היסטורית עצומה, שם פרצה המהפכה נגד המשטר הקומוניסטי ב-1989. נשוטט ברחובות הקסומים של הרובע הישן, שם נגלה שילוב מרתק של מבנים עתיקים, חנויות מקומיות, מסעדות אותנטיות וגלריות אמנות. אם יהיה פתוח, נגיע לשוק "אובור" ונטייל בין הדוכנים הססגוניים, ונתרשם ממגוון המוצרים המקומיים. זו הזדמנות נהדרת לחוות את חיי היומיום של תושבי בוקרשט ולהתחכך בתרבות האותנטית של העיר. נמשיך אל אחד ממרכזי הקניות הגדולים והמודרניים ביותר ברומניה שם תוכלו למצוא מגוון רחב של חנויות מקומיות לצד חנויות מותגים בינלאומיים, במחירים נוחים. בתום הקניות ניסע למלוננו שבבוקרשט ללינה וא.ערב.


יום 7 - הבוקר ניסע לשדה התעופה מלאים בזכרונות יקרים ובחוויות בלתי נשכחות מרומניה לטיסה חזרה ארצ


טיסות:


הלוך: 23/7/24   טיסת WIZZ  המראה נתב"ג בשעה 10.15  נחיתה 13.10 בבוקרשט

חזור: 29/7/24 טיסת WIZZ  המראה  בשעה 6.35 נחיתה בשעה 9.20 בנצב"ב 


מדריכה - עדה אדלר


עלות:   999 יורו לאדם בחדר זוגי  ניתן לחלק ל עד 5 תשלומים ללא ריבית.


תוספת סינגל 300 יורו.
דמי ביטול בטיול מאורגן חו"ל :  מרגע ההרשמה 100$ לנוסע -דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה  מ- 21-30 ימי עבודה  טרם היציאה לטיול- 250$ לנוסע  מ- 14-20 ימי עבודה  טרם היציאה לטיול- 700$ לנוסע מ- 7-14 ימי עבודה טרם היציאה לטיול - 100% דמי ביטול ממחיר הטיול 


*חובה לבצע ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל תשלום דמי ביטול במקרה של מחלה/כל סיבה אחרת*המחיר כולל: • טיסות ישירות לבוקרשט. • מלונות 4* לאורך המסלול. • כלכלה : חצי פנסיון • אוטובוס צמוד לביצוע הטיולים. • כניסות לאתרים כמפורט במסלול. • מדריך מקצועי. • טיפים לנותני השירותים בחו"ל. המחיר אינו כולל: • ארוחות נוספות מס עיר מקומי אשר ישולם בבתי המלון. דמי סבלות • תשר למדריך הקבוצה • הוצאות אישיות • כל מה שלא מופיע תחת הסעיף "המחיר כולל." המסלול מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או את סדר הימים . ייתכנו שינויים בסדר ובמקומות הלינה.


** סדר הימים עלול להשתנות ע"פ החלטת המדריך ו/או החברה, ההתחייבות  היא לאתרים אך לא לסדר הלינות ו/או האתרים **

** ארוחות בוקר או ערב בהתאם לשעות הטיסה. במקרה של הגעה מאוחרת או עזיבה מוקדמת יינתנו כריכים או ארוחה ארוזה **

** שיבוץ מדדריכים עשוי להשתנות**


bottom of page